FERIE przez PRYZMAT TAŃCA
29 stycznia - 3 lutego 2024
wiek 6 -18 lat
Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii zimowych.
Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu.
TERMIN przyjmowania zgłoszeń: 19 stycznia 2023
Miejsce: Klub AKCES, ul. Pana Tadeusza 6a, Olsztyn
Koszt projektu - 690 zł
Cena obejmuje:
opiekę w godzinach 9:00* - 16:00
zajęcia taneczne, ruchowe, integracyjne
warsztaty taneczne z zaproszonymi gośćmi
kreatywny nocleg w ARToffNI dla chętnych
pokaz taneczny w ostatnim dniu projektu - 3 lutego (sobota) w Klubie AKCES
Istnieje możliwość wykupienia 2-daniowego obiadu, w cenie 22 zł (zupa i drugie danie - menu dostosowane do potrzeb uczestników projektu)
Opłaty za obiady w wysokości 132 zł należy dokonać na konto bankowe fundacji:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
21 2030 0045 1110 0000 0389 7090
*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)
ZAPISY
**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy pod względem wieku oraz zaawansowania tanecznego z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.
***Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.
KADRA
GOŚĆ SPECJALNY
ANNA BEKER - mgr sztuki, tancerka, choreograf, pedagog tańca
wykładowca tańca jazzowego i współczesnego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Założycielka Jazz Dance Studio Anny Beker w Poznaniu oraz Flexi & Fusion Dance Group (Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej 2017 w Elblągu). Choreograf Patos Potatos Dance Company (I nagroda podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca 2019 KTT w Kielcach).. Organizatorka cyklu festiwali -ArtWieczory-Spotkania ze SztukąTańca- oraz warsztatów Summer Intensive Dance Academy.
Pedagog tańca jazzowego i współczesnego w szkołach baletowych w Polsce i za granicą. Choreograf musicali, teledysków, spektakli teatralnych i tanecznych (m.in. „pART1, „pART2”, „trzy”, „Something in the water”, „OneNiedoskonałe”, „War”, „Przebudzenie”) oraz programów tv (You Can Dance, Taniec z Gwiazdami TVN, Mam Talent).
Współpracuje z Korea Dance Association oraz FIDAF – Federation of International Dance Festivals, jurorka Korean International Modern Dance Competition, Korean International Contemporary Dance Competition. Absolwentka pedagogiki baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz stypendystka Stage de Danse Group des Huit we Francji. Techniki jazzowej uczyła się u Matt Mattoxa i Martine Mattox. W technice contemporary oraz contact improvisation szkoliła się w Tanzquartier w Wiedniu. Ukończyła również Podyplomowe Studia Teorii Tańca UMFC w Warszawie, a także liczne szkolenia m.in. z techniki modern Jose Limona, kreacji i pracy nad ruchem w Teatrze Tańca Piny Bausch, metodyki nauczania tańca klasycznego (Royal Danish Ballet School August Bournonville, Prof. Thomas Lund), metodyki pracy i repertuaru w zespole Johna Neumeiera (Prof. A. Grabka). W 2023 otrzymała Nagrodę Specjalną za Wszechstronność Choreograficzną podczas Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych 2023 w Kołobrzegu, a także Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu za wybitną działalność dydaktyczną.
ILONA MARIA GUMOWSKA - tancerka, choreograf, pedagog tańca, psycholog. Absolwentka Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie nauczyciel akademicki tej uczelni. Jako tancerka współpracowała z takimi twórcami jak: Daniel Abreu, Roberto Olivan, Marcin Wrona, Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Natasha Gilmore, Abhilash Ningappa, Jacek Owczarek, Kaya Kołodziejczyk, Jacek Gębura, Karolina Kroczak, Ashley Lobo, Michał Walczak, Jacek Przybyłowicz. Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, w tym: w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie i Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs. W ramach działalności pedagogicznej Ilona prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą z zakresu tańca współczesnego, improwizacji, kompozycji i floorworku z elementami akrobatyki. W tańcu przejawia fascynację silną fizycznością i pogłębioną obecnością. Poszukuje pośród cielesnych ekstremów oraz balansuje na granicy tego, co znane i komfortowe z tym, co ryzykowne i jeszcze nieodkryte.
ANETA SZEMPLIŃSKA od 6 roku zycia związana z tańcem. Trener i choreograf Cheer Bis, Bis Mama, Gad Dance oraz Cheer Róż. Specjalizuje się w Cheerledingu sportowym - performance cheer oraz pom dance. Sukcesy jej grup: Grupa Bis Mama od lat jest w medalowej trojce na Mistrzostwach Polski. W 2023 roku dziewczyny wytańczyły Vice Mistrzostwo Polski w kategorii Pom Dance Elite Masters (kategoria wiekowa 29+) 2. Grand Prix Polski gminy Słupsk 2023 - junior mlodszy V miejsce - duet Tia i Lena III miejsce - Freestyle Youth drużyna II miejsce - Freestyle Junior drużyna II miejsce - Bis Mama I miejsce
MICHAŁ RUDKOWSKI - Tancerz, choreograf, instruktor tańca, instruktor Jogi, producent muzyczny, DJ. Obecnie Student Choreografii i technik tańca na Akademi Muzycznej w Łodzi. Tancerz i współtwórca show tanecznego Matrix Inspiracje we współpracy z Teatrem V6 w Choreografii Ilony Gumowskiej. Współtwórca Choreografii w spektaklu „Eden. Baśń w kilku obrazach” międzypokoleniowej grupy Teatru CHOREA Aktor, tancerz w spektaklu teatru CHOREA „Powinnismy być… Impresja na kilka czasowników”. Tancerz, aktor w Orient show dla Movytza Events, reżyser Wojciech Chowaniec, zrealizowane na evencie Grupy MSG Tancerz, aktor w performansie teatru CHOREA „Sekundowa wspólnota” Od 10 roku życia tańczy breakdance. Od 2020 zapoznaje się z technikami tańca współczesnego. Tancerz, współtwórca duetu tanecznego „Piękny widok” w ramach Wieczoru Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi Od 2016 do 2021 roku współpracował z Teatrem Starym im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach. Wspólnie z grupą stworzył spektakl taneczny „Przemiany-impresja” (2020)
JULIA DRYGAS - z tańcem związana jest od najmłodszych lat. Wiele lat spędziła trenując taniec disco dance z sukcesami w turniejach i mistrzostwach Polski i Europy. Od 2016 roku związana z Pracownią Tańca Współczesnego PRYZMAT. Brała udział w licznych konkursach teatrów tańca, gdzie z grupą reprezentacyjną Pryzmat Junior 1 odnosiła sukcesy zdobywając wysokie miejsca i wyróżnienia. Razem z zespołem tańczyła na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej m.in. w spektaklu „Pan Kejk” i „Gra o Taniec” oraz musicalu „Pora Jeziora”. Występowała jako tancerka w Teatrze im. Stefana Jaracza w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” oraz w przedstawieniu „Kamienna dłoń” – projekcie Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. Brała udział w wielu warsztatach m.in. z technik tańca współczesnego prowadzonych pedagogów z całej Polski oraz zagranicy i języka ruchu GAGA z Gosią Mielech, Natalią Iwaniec i Hugo Marmelada. Jest choreografem i wykonawcą solowego projektu taneczno-filmowego, który został nagrodzony tytułem „Talent roku 2020”. Pracowała także jako instruktor najmłodszych grup Pryzmatu. Obecnie studentka kierunku Choreografia i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie występuje na scenie w etiudach tanecznych i spektaklach dyplomowych. W ubiegłym semestrze miała okazję uczestniczyć w programie Erasmus+, w ramach którego szkoliła się w Escola Superior de Dança w Lizbonie. Prywatnie skromna, wrażliwa, pełna zapału do tańca i optymizmu, gotowa dzielić się wiedzą i doświadczeniem tanecznym z młodym pokoleniem debiutujących tancerzy.
ALICJA WILCZEWSKA - jako dziecko zaczynała od disco dance, osiągając wiele sukcesów na turniejach w całej Polsce. Od 2016 roku jest związana z Pracownią Tańca PRYZMAT, gdzie wraz z grupą reprezentacyjną Junior 1 uczestniczyła w wielu konkursach tańca współczesnego i teatrów tańca, np. konkursie Kieleckiego Teatru Tańca, festiwalu Kontrakcja, czy Małej Platformie Tańca, brała udział w warsztatach z tańca współczesnego i ruchu GAGA, występowała na scenach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, czy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie m.in. w spektaklach „Gra o taniec”, „Pan Kejk”, „Sztukmistrz z miasta Lublina”. Była także instruktorką najmłodszych grup Pryzmatu. Od 2020 roku jest studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim.
LIDIA ZYGADŁO - swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Pracowni Tańca PRYZMAT w 2016 roku. brała udział w wielu pokazach tanecznych, konkursach i warsztatach. była instruktorem grup Pryzmatu.
We wrześniu 2022 rozpoczęła naukę w Art Factory International w Bolonii, gdzie do czerwca 2023 roku szkoliła swoje umiejętności pod okiem choreografów z całego świata.
Od września 2023 roku trenuje w Berlinie pod okiem międzynarodowej kadry programu DART DSP. Najlepiej odnajduje się we floorworku oraz improwizacji.
ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn
KOORDYNATOR projektu
Karolina Wolf tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl