projekt artystyczny
przez PRYZMAT TAŃCA
11 - 16 stycznia 2021
wiek 6-18 LAT
Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii.
Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu (transmitowany online).
*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)
**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy pod względem wieku oraz zaawansowania z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.
REKRUTACJA
Rekrutacja trwa do 20 grudnia 2020 r., na podstawie formularza elektronicznego (poniżej). Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona. (do dnia 22 grudnia 2020 drogą mailową zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych do projektu osób).
UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację niniejszego regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY. PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA.
NASI PEDAGODZY
SARA KOZŁOWSKA - ukończyła 6-cio letnią edukację w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Od 2010 współpracuje z Teatrem V6 w Łodzi, pracując jako tancerka i akrobatka. W latach 2011-2016 związana z Grupą KIJO w Łodzi, gdzie poszerzała swój warsztat jako tancerka teatru fizycznego, współczesnego, improwizacji i kontakt improwizacji. W 2015 rozpoczęła trwającą do dziś współpracę z Teatrem CHOREA w Łodzi. Od 2014 pracuje czynnie jako freelancer’ka, współtworząc spektakle i krótkie formy taneczne, prowadząc zajęcia i warsztaty na terenie kraju. Prace choreograficzne, w których brała udział lub współtworzyła nagradzane były na festiwalach takich jak: Festiwal Labirynt w Złocieńcu, Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych w Bydgoszczy, Make Move w Tarnowie, Zawirowania w Warszawie czy Szolo Duo w Budapeszcie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam ucząc się i współpracując z artystami takimi jak (m.in): Adrian Bartczak, Michał Ratajski, Tomasz Rodowicz, Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski,Anna Maria Krysiak, Anna Wytych-Wierzgacz, Wojciech Mochniej, Dawid Lorenc, Nuhacet Guerra, Tomislav English, Ricardo Ambrozio, Fighting Monkey by Rootlessroot, Mate Meszaros, Elina Toneva, Gustavo Oliveira, Ted Stoffer, Inaki Azpillaga, Isael Cruz Mata, Rakesh Sukesh, Manuel Ronda, Chloe Beillevaire, Rosanna Gamson, Ann-Terese Aasen, Jakub Gontarski, Tom Weksler
PARTYK GŁADYŚ - Dyplomowany instruktor tańca jazzowego. Wielokrotny mistrz Polski, Europy i Świata dance show. Obecnie związany jest z Teatrem Rampa w Warszawie gdzie tańczy w musicalach Rapsodia z demonem, Jesus Christ Superstar, Kobiety na skraju załamanie nerwowego, Broadway Exclusive czy Twist and Shout. Występował na wielu scenach w kraju i za granicą. Uczestniczył w światowym tournée projektu Rock Loves Chopin (Zagrzeb, Pekin, Szanghaj, Bratysława, Budapeszt, Moskwa, Wilno, Verona, Kair, Berlin) oraz w spektaklu Notre Dame w Baku. Tańczył w spektaklach Kopciuszek (Opera Nova w Bydgoszczy), Magiczny sklep z zabawkami (Teatr Palladium w Warszawie). Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Obecnie jest asystentem hiszpańskiego choreografa Santiago Bello. Debiutował w musicalu Koty w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, w którym grał w spektaklach: Grease, Miss Saigon, Akademia Pana Kleksa, Ale Musicale!, Upiór w Operze, Deszczowa piosenka, Aladyn, Najlepsze z Romy.
PATRYK GORZKIEWICZ - Tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. Korzysta z techniki i wiedzy danej przez dziedziny tańca współczesnego oraz tańca ulicznego, od którego rozpoczynał swoją drogę taneczną. Poszukuje wspólnych płaszczyzn, w których techniki uliczne i taniec współczesny uzupełniają się, a są to m.in. praca z podłogą, jakości ruchowe, wysiłki i napędy w tańcu, relacja z muzyką, organiczność i doświadczanie ruchu. Daje mu to duże pole możliwości w kreowaniu własnego języka ruchowego i wolności ruchowej. Absolwent kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Studia ukończył ze specjalizacją Tancerz choreoterapeuta. Miał możliwość współpracy jako tancerz z takimi postaciami świata tańca, jak: Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Agnieszka Noster, Agnieszka Doberska, Krystyna Lama Szydłowska, Grzegorz Kuciak, Michał Strugarek. Współpracował także z Filharmonią Poznańską i Filharmonią Gorzowską w roli choreografa oraz tancerza. Najważniejsze osiągnięcia:
- Tytuł Laureata festiwalu Hip Hop w Teatrze za spektakl "Osiedlowy dowód słuszności" oraz nagroda dla najlepszego choreografa festiwalu,
- Jeden z 75 tancerzy z całego świata zaproszonych do przedstawienia swojego spektaklu solowego pt. "Ściana-biała-papier-las" podczas Solo Dance Contest (2019),
- 1 miejsce Hip-Hop 1vs1 Red Bull BC One Cypher Poland (2019), Grove Contest (2016), Urban Style (2015) oraz wiele innych.
MAGDALENA WIDŁAK - wychowanka warszawskiego zespołu tanecznego dla dzieci i młodzieży „Hand to Hand”, prowadzonego przez Jacka Sennewalda. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na kierunku choreografia i techniki tańca. Ukończyła kurs choreografii scenicznej w Hurtowni Ruchu w Krakowie pod opieką Iwony Olszowksiej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek – prowadzenie zespołów tanecznych – taniec polski. Ukończyła kurs instruktora pilates u wszechstronnie doświadczonej Grety Polańskiej-Moidini.
Jako tancerka współpracowała m. in. z Elwirą Piorun (Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa), Maszą Triputsen, Karoliną Kroczak, Adamem Adamonisem, Pauliną Święcańską, Teatrem Tańca i Ruchu V6 w Łodzi (chor. Natalia Kielan), Bogusławem Kiercem i Franciszką Kierc-Franik, Maciejem Florkiem, Olsztyńskim Teatrem Tańca. Obecnie związana z Rzeszowem, gdzie tańczy w Teatrze O.de.la (chor. Marta Bury) oraz współpracuje jako twórca ruchu scenicznego, a także jako wykonawca z Teatrem Maska.
Zakwalifikowała się do programu dla początkujących choreografów Julidans Artists’ Lab w Amsterdamie i uczestniczyła w projekcie „Stepping back if back is ahead” Clary Amaral. Stworzyła dwie etiudy ruchowe: solo „La la la la la” wielokrotnie modyfikowane i pokazywane na konkursach i festiwalach w Polsce oraz trio „Szkice węglem” w ramach Stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego. Etiudą „La la la la la” wygrała m. in. 9. edycję Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie nagrodą była rezydencja, w efekcie której stworzyła spektakl „Studium (Przypadku) Strachu, S.(P.)S.”
Aktywnie działa również jako instruktor tańca. We współpracy z Kamilem Dobrowolskim tworzy musicale z podkarpacką młodzieżą.
PAULINA SPIEL - tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca, instruktor i choreograf Pracowni Tańca Pryzmat. Współpracowała z takimi choreografami jak : Katarzyna Grabińska, Anna Piotrowska, Elwira Piorun, Mireia de Querol, Cecilia Colacrai, Anna Rubirola . Szkoliła się na licznych rezydencjach, warsztatach i festiwalach w Polsce jak i za granicą (rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompliglio w Vorno (Lucca), rezydencja artystyczna na Sycylii oraz w Barcelonie, rezydencja artystyczna w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, Summer Intensive w Portugalii, festiwal ALTOFEST w Neapolu, Deltebre Danse Festival w Hiszpanii, Batsheva Dance Company w Tel Awiwie, Yasmeen Godder w Jaffa, Vertigo Dance Company w Jerozolimie). Współpracowała z instytucjami kultury: Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Olsztyńskie Planetarium, Teatr im. S.Jaracza w Olsztynie (opera: „Jaś i Małgosia” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, „Amahl i nocni Goście” w reżyserii Janusza Kijowskiego, projekt interdyscyplinarny Księżyc w Poetyce Pink Floyd, The best of Queen Show oraz DAVID BOWIE – STARMAN, spektakl „The Selfies” w choreografii Katarzyny Grabińkiej). Nagradzana jako tancerz i choreograf na licznych festiwalach w Polsce i za granicą: XXI Międzynarodowy Festiwal Miniatur Choreograficznych w Belgradzie,Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny 3…2…1…TANIEC! w Krakowie,Międzynarodowy Festiwal SzólóDuó Dance Festival w Budapeszcie,„Karnawał Dance Fest” w Operze Białostockiej, Konfrontacje Kompozycji Tanecznych Teatrów Tańca i Ruchu w Opolu, Ogólnopolski Turniej 1000 Lakes Cup w Olsztynie,Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Bydgoszczy.
ANNA JANCZAREK - z wykształcenia pedagog, animator kultury. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Mistrzostwa Sportowego na zajęciach gimnastyki. Przez 12 lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca Radość, najpierw jako tancerka, później jako instruktor i choreograf. Uczestniczyła w wielu projektach tanecznych opartych na tańcu klasycznym, tańcach narodowych a także folklorze warmińskim. W tym czasie nabyła wiele umiejętności związanych z pracą w zespole tanecznym. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy). W trakcie studiów na UWM była zaangażowana w działa teatru studenckiego. W międzyczasie nabyła uprawnienia wychowawcy i kilkakrotnie opiekowała się grupami dziecięcymi na koloniach. W trakcie 5-letniego pobytu w Irlandii zainteresowała się tańcem irlandzkim – Set Dancing, co zaowocowało licznymi występami scenicznymi. Ukończyła również 2-stoponiowy kurs Salsy. Od 2015 roku rozpoczęła współpracę z Pracownią Tańca Współczesnego Pryzmat najpierw jako tancerka Grupy Pryzmat 30+ (Dinozaury), z którymi zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie zespołów Tanecznych Karnawał Dance Fest w Białymstoku, następnie jako instruktor tańca grup reprezentacyjnych. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z Anną Piotrowską, Anną Krysiak, Natalią Iwaniec, Małgorzatą Mielech, Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Małgorzatą Ziółkowską, Gregiem Puchalskim, Andrzejem Morawiec, Natalią Oniśk, Łukaszem Wójcik.Obecnie jako tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca występowała w spektaklach choreografa i reżyserki Katarzyny Grabińskiej („ The Selfies”, „Gra o taniec”, „Pan Kejk”, „Nie-uprzejmość w operze”, „Over Grand”), Antonelli Boccadamo („Nienasycenie”), Anny Rubiroli („Poruszony Las”). Współpracowała z reżyserami Agnieszką Kołodyńską-Iglesias oraz Tomaszem Czaplarskim. Współtwórca czterech odcinków „OTT/m2. Wraz z Aleksandrą Salej współchoreograf i współreżyser spektaklu „ Mapa Twarzy” powstałego w samach projektu „ Seniorzy w teatrze tańca”. Taniec jest dla niej pasją, ale również regularną pracą, przy czym ważna jest samodyscyplina.
MAGDALENA ZIÓŁKOWSKA - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat i kontynuuje ją do dziś. Taniec towarzyski, dziecięcy zespół "Bemolki", disco, a wreszcie Zespół Tańca Współczesnego "Paradoks", w którym tańczyła przez 8 lat. Następnie czasy studenckie spędziła w Zespole Pieśni i Tańca "Kortowo" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie często tańczyła partie solowe i duety. Ukończyła Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Olsztynie i z tym kierunkiem związała swoją pracę zawodową. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie zdobyła dyplom instruktora tańca. Uczestniczka wielu festiwali międzynarodowych oraz warsztatów tanecznych. W 2018 roku szkoliła swój warsztat podczas Summer Intensive w Portugalii, a także była stażystką na Stage International Chateauroux we Francji. Szkoliła się pod okiem m. in. Mileny Jurczyk, Hanny Chojnackiej, Michaela Cassana, Erica Bacona, Christophera Hugginsa, Anne Marie Porras, Angelo Monaco. W latach 2012-2015 instruktor i choreograf zespołu Modern Powerdance. Od 2017 roku jest pedagogiem i choreografem w Pracowni Tańca Pryzmat. Prywatnie mama dwóch córeczek, które również tańczą w Pryzmacie. Zawsze uśmiechnięta i kontaktowa, bardzo lubiana przez swoje tancerki. Największą satysfakcję sprawia jej obserwowanie rozwoju tanecznego młodzieży.
MARTA JAKIMICHA - tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz studentka matematyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Z tańcem przygodę zaczęła w roku 2012, a w 2014 roku dołączyła do Pracowni Tańca Pryzmat jako tancerz, a następnie instruktor grup młodzieżowych. Brała udział w różnych spektaklach i projektach. Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych z tańca współczesnego, a także brała udział w Bruk Festiwal,związanym z różnymi stylami ulicznymi. W 2017 roku przebywała na festiwalu DELTEBRE DANZA w Hiszpanii, a w 2018 szkoliła swój warsztat podczas SUMMER INTENSIVE w Portugalii. Spektakl "zeSTROjeNIE / harMOnizaTION" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie. Na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE" otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza. W roku 2018 wraz z grupą repertuarową brała udział w 2-tygodniowej rezydencji artystycznej w Toskanii gdzie powstał spektakl "Overground".
ALEKSANDRA SALEJ - od 2010 roku jest tancerką w Pracowni Tańca Pryzmat, a od 2014 roku jej pedagogiem. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Ostatnim osiągnięciem artystki jest ukończenie międzynarodowego programu tanecznego Art Factory International w Bolonii (Włochy) .. Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock. Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie.
W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo. Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux. Uczyła się u takich pedogogów jak:
Parvaneh Scharafali, Teri Weikel, Taulant Shehu, Joss Baker, Sally Cowdin, Mauro Carboni, Mattia Gandini, Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Iwona Olszowska, Anna Maria Krysiak, Eryk Makohon, Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha,Maciej Kuźmiński, Paweł Konior, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec, Małgorzata Mielech, Paweł Malicki, Ana Kipshidze, Eduardo Bablidze, Aleksandra Foltman, Lario Ekson, Martine Harmel.
Obecnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca.
ŁUKASZ SZLESZYŃSKI - student czwartego roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, występował w spektaklach u Anny Piotrowskiej, Katarzyny Grabińskiej, Anny Godowskiej, został wybrany na drodze konkursu do współpracy nad spektaklem z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie (Izrael).
EWELINA BEMNAREK - aktorka Teatru im. Aleksandra Serwuka w Elblągu. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu, II stopień w klasie rytmiki. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Sztuki, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna w 2017 roku. Z fortepianem związana od 17 lat, ze śpiewem od 12 lat. Należy do zespołu wokalnego „ProForma” w Olsztynie. W 2019 roku otrzymała nagrodę specjalną na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu. Od 2017 współpracuje z Fundacją Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie.
ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn
KOORDYNATOR projektu:
Monika Sobota tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl
Projekt jest realizowany w ramach wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19