projekt artystyczny
LATO przez PRYZMAT
TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2019
24 czerwca- 5 lipca 2019 (bez weekendu)
wiek: 7-18 lat
Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego.
Tematem tegorocznego projektu będą tajemnice i legendy zamkowe. Podczas warsztatów dramaturgicznych, wokalnych, tanecznych, plastycznych, aktorskich powstanie pokaz finałowy, który zostanie zaprezentowany w historycznej przestrzeni Zamku Lidzbarskiego, oddziale Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim.
W ramach projektu będziemy pracować na warsztatem z różnych form tańca i sztuki (między innymi: warsztaty taneczne, muzyczne, aktorskie, kreatywne plastyczne, ruchu scenicznego, itp.). Uczestników projektu zabierzemy w niesamowitą podróż po świecie tajemnic i legend, barokowych tańców (również we współczesnej i streetowej wersji) oraz pojedynków rycerskich. Sami stworzymy scenografię oraz kostiumy do naszego pokazu. Do realizacji projektu posłużą nam nasze ciało, głos, zdolności manualne, a przede wszystkim nasza wyobraźnia.
PROGRAM
W ramach projektu planowane są następujące działania:
24 czerwca - 6 lipca 2018 (bez weekendu) codziennie zajęcia warsztatowe od godz. 9:00-16:00
(w przestrzeni oraz w siedzibie fundacji ARToffNIA)
*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (po uzgodnieniu z organizatorem)5 lipca (piątek) - spektakl finałowy w Zamku Lidzbarskim, oddziale Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim
kreatywny, integracyjny nocleg w ARToffNI (dla chętnych)
REKRUTACJA
Rekrutacja trwa do 31 maja 2019 r., na podstawie formularza elektronicznego dostępnego poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona. (do dnia 6 czerwca 2019 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu drogą mailową). UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY. PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA.
Opiekunowie i pedagodzy
Aleksandra Salej od 2010 roku jest tancerką w Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat, a od 2014 roku jej pedagogiem Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Ostatnim osiągnięciem artystki jest ukończenie międzynarodowego programu tanecznego Art Factory International w Bolonii (Włochy) .
Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński).
Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock.
Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie.
W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo.
Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux.
Uczyła się u takich pedogogów jak:
Parvaneh Scharafali, Teri Weikel, Taulant Shehu, Joss Baker, Sally Cowdin, Mauro Carboni, Mattia Gandini, Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Iwona Olszowska, Anna Maria Krysiak, Eryk Makohon, Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha,Maciej Kuźmiński, Paweł Konior, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec, Małgorzata Mielech, Paweł Malicki, Ana Kipshidze, Eduardo Bablidze, Aleksandra Foltman, Lario Ekson, Martine Harmel.
Anna Maria Kosik - aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Szerszej publiczności znana z ról w "M jak miłość", "Na Wspolnej", "Bodo" oraz Damy z łasiczką. Niedługo będzie można oglądać ją w nowym serialu "Zawsze warto" oraz "Mowie ptaków" X. Żuławskiego
W trakcie zajęć łączy elementy ruchu, teatru, kształtowania wyobraźni i zespołowości. W formę zabawy zamyka ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i improwizacje. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 8 lat i od tamtej pory z uporem kroczy tą ścieżką. Techniki tańca poznawała pod czujnym okiem Tatiany Asmołkowej.
Pasjonuje się rekonstrukcją historyczną oraz tańczy z ogniem
Tatiana Asmolkova - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca. Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).
W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).
Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.
Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.
Marcin Tyrlik - w telegraficznym skrócie…
Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Zwycięzca plebiscytu na Teatralną Kreację Roku 2014.
Zainteresowania…
Elektro-akustyka i jej osiągnięcia, słucha wielu gatunków muzycznych. Miłośnik produkcji George’a Lucasa.
Najważniejsze role…
Bernie – Brad Fraser „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości”, reż. Rafał Matusz
Brat Olaf – Michael Hollinger „Palec Boży”, reż. Jerzy Bończak
Drab – Sławomir Mrożek „Mrożek pieszo”, reż. Janusz Kijowski
Rybicki – Marek Hłasko „Pętla”, reż. Giovanny Castellanos
Mairtin Hanlon – Martin McDonagh „Czaszka z Connemary”, reż. Bartłomiej Wyszomirski
Paul – Falk Richter „7 sekund”, reż. Piotr Jędrzejas
Bankier – Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia”, reż. Krzysztof Zaleski
Prawdin – Maciej Wojtyszko „Bułhakow”, reż. Krzysztof Rościszewski
Janek – Miłogost Reczek „Wesoło”, reż. Tomasz Obara
Adam Le Beau – William Shakespeare „Jak wam się podoba”, reż. Szymon Kuśmider
Kajfasz, Rimski – Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”, reż. Janusz Kijowski
B – Sławomir Mrożek „Zabawa”, reż. Jacek Jabrzyk
Kjell Bjarne – Axel Hellstenius „Elling”, reż. Norbert Rakowski
Debiliusz – Woody Allen „Bóg. Komedia w jednym akcie”, reż. Marcin Sławiński
Grimpo – Jiří Brdečka „Lemoniadowy Joe”, reż. Małgorzata Głuchowska
Zoli - Béla Pintér „Królowa ciast”, reż. Katarzyna Kawalt
KOORDYNATOR PROJEKTU:
Agnieszka Tomczyk -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl
ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA,
Pracownia Tańca PRYZMAT
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Zamek w Lidzbarku Warmińskim, oddział Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim