AW-10959241481
lato 01a.jpg

projekt artystyczny
LATO przez PRYZMAT
TAŃCA i SZTUK RÓŻNYCH 2019


24 czerwca- 5 lipca 2019 (bez weekendu)
wiek: 7-18 lat


Projekt obejmuje dwutygodniowe warsztaty artystyczne z różnych form sztuki wraz z towarzyszącym integracyjnym programem kulturalnym, efektem czego będzie realizacja pokazu finałowego.

Tematem tegorocznego projektu będą tajemnice i legendy zamkowe. Podczas warsztatów dramaturgicznych, wokalnych, tanecznych, plastycznych, aktorskich powstanie pokaz finałowy, który zostanie zaprezentowany w historycznej przestrzeni Zamku Lidzbarskiego, oddziale Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim.

W ramach projektu będziemy pracować na warsztatem  z różnych form tańca i sztuki (między innymi: warsztaty taneczne, muzyczne, aktorskie, kreatywne plastyczne, ruchu scenicznego, itp.). Uczestników projektu zabierzemy w niesamowitą podróż po świecie tajemnic i legend, barokowych tańców (również we współczesnej i streetowej wersji) oraz pojedynków rycerskich. Sami stworzymy scenografię oraz kostiumy do naszego pokazu. Do realizacji projektu posłużą nam nasze ciało, głos, zdolności manualne, a przede wszystkim nasza wyobraźnia.

PROGRAM

W ramach projektu planowane są następujące działania:

  • 24 czerwca - 6 lipca 2018 (bez weekendu) codziennie zajęcia warsztatowe od godz. 9:00-16:00
    (w przestrzeni oraz w siedzibie fundacji ARToffNIA)
    *istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (po uzgodnieniu z organizatorem)

  • 5 lipca (piątek) - spektakl finałowy w Zamku Lidzbarskim, oddziale Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim

  • kreatywny, integracyjny nocleg w ARToffNI (dla chętnych)

REKRUTACJA

 Rekrutacja trwa do 31 maja 2019 r., na podstawie formularza elektronicznego dostępnego poniżej. Decyduje kolejność zgłoszeńa także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona.  (do dnia 6 czerwca 2019 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu drogą mailową).  UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY. PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA.


Opiekunowie i pedagodzy

Ola Salej foto.jpg

Aleksandra Salej od 2010 roku jest tancerką w Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat, a od 2014 roku jej pedagogiem Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Ostatnim osiągnięciem artystki jest ukończenie międzynarodowego programu tanecznego Art Factory International w Bolonii (Włochy) .

Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). 
Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock.
Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie.
W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo.

Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux.

Uczyła się u takich pedogogów jak: 
Parvaneh Scharafali, Teri Weikel, Taulant Shehu, Joss Baker, Sally Cowdin, Mauro Carboni, Mattia Gandini, Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Iwona Olszowska, Anna Maria Krysiak, Eryk Makohon, Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat-Jałocha,Maciej Kuźmiński, Paweł Konior, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec, Małgorzata Mielech, Paweł Malicki, Ana Kipshidze, Eduardo Bablidze, Aleksandra Foltman, Lario Ekson, Martine Harmel.

Ania Kosik.jpg

Anna Maria Kosik - aktorka, absolwentka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Szerszej publiczności znana z ról w "M jak miłość", "Na Wspolnej", "Bodo" oraz Damy z łasiczką. Niedługo będzie można oglądać ją w nowym serialu "Zawsze warto" oraz "Mowie ptaków" X. Żuławskiego

W trakcie zajęć łączy elementy ruchu, teatru, kształtowania wyobraźni i zespołowości. W formę zabawy zamyka ćwiczenia dykcyjne, emisyjne i improwizacje. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 8 lat i od tamtej pory z uporem kroczy tą ścieżką. Techniki tańca poznawała pod czujnym okiem Tatiany Asmołkowej.

Pasjonuje się rekonstrukcją historyczną oraz tańczy z ogniem

tatiana Asmolkova.png

Tatiana Asmolkova -  przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Juz tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca. Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).

W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje sie w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).
Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.

Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.

marcin tyrlik.jpg

Marcin Tyrlik - w  telegraficznym skrócie…
Absolwent Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Współpracował z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 2006 roku w zespole Teatru im. Stefana Jaracza. Zwycięzca plebiscytu na Teatralną Kreację Roku 2014.

Zainteresowania…
Elektro-akustyka i jej osiągnięcia, słucha wielu gatunków muzycznych. Miłośnik produkcji George’a Lucasa.

Najważniejsze role…
Bernie – Brad Fraser „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości”, reż. Rafał Matusz
Brat Olaf – Michael Hollinger „Palec Boży”, reż. Jerzy Bończak
Drab – Sławomir Mrożek „Mrożek pieszo”, reż. Janusz Kijowski
Rybicki – Marek Hłasko „Pętla”, reż. Giovanny Castellanos
Mairtin Hanlon – Martin McDonagh „Czaszka z Connemary”, reż. Bartłomiej Wyszomirski
Paul – Falk Richter „7 sekund”, reż. Piotr Jędrzejas
Bankier – Zygmunt Krasiński „Nie-Boska komedia”, reż. Krzysztof Zaleski
Prawdin – Maciej Wojtyszko „Bułhakow”, reż. Krzysztof Rościszewski
Janek – Miłogost Reczek „Wesoło”, reż. Tomasz Obara
Adam Le Beau – William Shakespeare „Jak wam się podoba”, reż. Szymon Kuśmider
Kajfasz, Rimski – Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”, reż. Janusz Kijowski
B – Sławomir Mrożek „Zabawa”, reż. Jacek Jabrzyk
Kjell Bjarne – Axel Hellstenius „Elling”, reż. Norbert Rakowski
Debiliusz – Woody Allen „Bóg. Komedia w jednym akcie”, reż. Marcin Sławiński
Grimpo – Jiří Brdečka „Lemoniadowy Joe”, reż. Małgorzata Głuchowska
Zoli - Béla Pintér „Królowa ciast”, reż. Katarzyna Kawalt


KOORDYNATOR PROJEKTU:
Agnieszka Tomczyk -tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl


ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA,
Pracownia Tańca PRYZMAT


WSPÓŁORGANIZATORZY:

Zamek w Lidzbarku Warmińskim, oddział Muzeum Warmii i Mazur w Lidzbarku Warmińskim


AW-10959241481