AW-10959241481

projekt taneczny
FERIE przez PRYZMAT TAŃCA
31 stycznia - 5 lutego 2022

wiek 6-18 lat

Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii zimowych.

Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu (offline lub online w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej).

*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)

**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy pod względem wieku oraz zaawansowania tanecznego z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.

***Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.


REKRUTACJA

Rekrutacja trwa do 12 stycznia 2022 r., na podstawie formularza elektronicznego (poniżej). Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona.  (do dnia 17 stycznia 2022 drogą mailową zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych do projektu osób). 

UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację niniejszego regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY.

PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA. 



KADRA


MAREK ZAJĄCZKOWSKI - choreograf i baletmistrz, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego Polski, Stypendysta Ministra Kultury Kanady. Został odznaczony "Zasłużony dla kultury Polskiej''. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie z którą współpracuje jako pedagog do dziś. Już jako dziecko występował w przedstawieniach baletowych i operowych w Teatrze Wielkim w Warszawie. Po ukończeniu szkoły pracował w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego jako solista baletu. Od 1982 roku dołączył do baletu Teatru Wielkiego gdzie występował w licznych partiach solowych. W 1985 roku wyjechał do Kanady gdzie współpracował z 3 zespołami. Odbył liczne tournée m.in. po Kanadzie, Japonii, Brazylii, USA, Australii i Europie. W latach 1989-1994 pracował w zespole Johna Neumeiera - The Hamburg Ballet. Wraz z nim wystąpił na Festiwalu Mozartowskim w Salzburgu, tańczył na scenie Opery Paryskiej, Teatru Bolszoj w Moskwie, Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu i mediolańskiej La Scali. Następnie rozpoczął pracę baletmistrzowską w Amsterdamie i gościnnie w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. W latach 1997-1999 był zastępcą kierownika baletu Opery Krakowskiej, choreografem i baletmistrzem. Naspnie pełnił funkcję Kierownika Baletu w Szczecińskiej Operze na Zamku. Zrealizował mnóstwo choreografii do wielu spektakli, musicali i oper baletowych. W 2005 roku objął stanowski kierownika baletu Opery Novaa w Bydgoszczy. Obecnie prowadzi zajęcia z baletu w wielu szkołach tanecznych w Polsce przekazując swoje ogromne doświadczenie i wiedzę. Zajęcia z Panem Markiem są bardzo wymagające a zarazem pełne pozytywnej energii z nutką humor.

TERESA ŚWIDECKA-WĘGLARZ - choreografka, instruktorka tańca, magister pedagogiki. Absolwentka Dwuletniego Studium Tanecznego w Krakowie działającego pod kierownictwem Kieleckiego Teatru Tańca. Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych prowadzonych przez najlepszych tancerzy z kraju i z zagranicy takich, jak Adrianna Patłaszyńska, Grzegorz Pańtak, Stacy Boeddeker, Jan Ravnik, Julia Spiesser i wielu innych. Brała udział w najbardziej prestiżowych zawodach tanecznych IDO, zdobywając m. in. Dwukrotne Mistrzostwo Europy i Wicemistrzostwo Świata w Tańcu Jazzowym w kategorii formacje taneczne. Grupy pod jej kierownictwem osiągają najwyższe miejsca na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także na Mistrzostwach Polski Federacji WADF. Współpracowała również ze Szkołą Tańca Soul Dance w Dębicy, w której jej choreografie osiągały najwyższe miejsca na Mistrzostwach Polski IDO w kategorii Show Dance

ILONA GUMOWSKA - obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie i Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie oraz zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs. W ramach działalności pedagogicznej Ilona prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą z zakresu tańca współczesnego, improwizacji, kompozycji i floorworku z elementami akrobatyki.

Absolwentka Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie nauczyciel akademicki tej uczelni. Jako tancerka współpracowała z takimi twórcami jak: Daniel Abreu, Roberto Olivan, Marcin

Wrona, Tomasz Wygoda, Mariusz Treliński, Natasha Gilmore, Abhilash Ningappa, Jacek Owczarek, Kaya Kołodziejczyk, Jacek Gębura, Karolina Kroczak, Ashley Lobo, Michał Walczak, Jacek Przybyłowicz. Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, w tym: w Teatrze Rozbark w Bytomiu, Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie.

ARON BLUM gitarzysta basowy, improwizator, autor muzyki teatralnej

Różnorodne doświadczenia rytmiczne zdobywał współpracując z wieloma znakomitymi perkusistami jak m.in. Krzysztof „Docent” Raczkowski, Arkadi Gotesman, Przemysław Knopik, Jacek Kochan, Michał Gos, Jacek Pelc oraz znakomitymi artystami sceny jazzowej; Krzysztof Ścierański, Antoni Ziut Gralak, Dominik Wania, Alek Korecki, Mikołaj Trzaska, Gilad Atzmon

Obecnie pracuje nad płytą z muzyką J.S.Bacha z wybitnym wirtuozem skrzypiec Stevem Kindlerem.

PAULINA “LUSIA” FEDOROWSKA - w gronie tanecznym znana jako Lusia tańczy od 14 lat, swoją przygodę jako instruktor rozpoczęła już w wieku 17 lat. Ukończyła kurs Instruktora w Warszawie w 2012 roku. Specjalizuje się w choreografii/Hip Hop oraz stylu High Heels. Najważniejszym priorytetem jest dla niej rozwój swoich tancerzy poprzez systematyczność zajęć oraz udział w różnych warsztatach, pokazach i zawodach. W 2016 roku otrzymała bilet na Maltę w programie You Can Dance - Po prostu tańcz, gdzie skończyła jako półfinalistka warsztatów. Brała udział także w innym programach telewizyjnych tj. Got To Dance czy Mam Talent. Na swoim koncie ma sporo miejsc na podium w zawodach tanecznych jako solistka, w duecie oraz jako członek formacji. Cały czas szkoli się aby jak najwiecej wiedzy przekazać dla swoich podopiecznych. Organizuje obozy taneczne oraz warsztaty. Zawsze uśmiechnięta, wprowadza super atmosferę podczas swoich zajęć.

PATRYCJA GRZYWIŃSKA - aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2021). Od najmłodszych lat związana z tańcem. Podczas edukacji w Akademii Teatralnej (na trzecim roku) wyjechała do dwóch uczelni na wymianę Erasmus, studiując tam na wydziałach tańca. Były to Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste) w Essen i Academy of Performing Arts (Vysoká škola múzických umení) w Bratysławie.

 Stworzyła choreografię do spektakli „Hymny” reż. Anna Smolar (Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna - premiera 06.03.2020) i  „Bliżej chmur. Zaraz spadam” reż. Ewa Konstancja Bułhak (Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna - premiera 22.01.2022).

 

MAGDALENA ZIÓŁKOWSKA - przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat i kontynuuje ją do dziś. Taniec towarzyski, dziecięcy zespół "Bemolki", disco, a wreszcie Zespół Tańca Współczesnego "Paradoks", w którym tańczyła przez 8 lat. Następnie czasy studenckie spędziła w Zespole Pieśni i Tańca "Kortowo" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie często tańczyła partie solowe i duety. Ukończyła Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Olsztynie i z tym kierunkiem związała swoją pracę zawodową. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie zdobyła dyplom instruktora tańca.

Uczestniczka wielu festiwali międzynarodowych oraz warsztatów tanecznych. W 2018 roku szkoliła swój warsztat podczas Summer Intensive w Portugalii, a także była stażystką na Stage International Chateauroux we Francji.

Szkoliła się pod okiem m. in. Mileny Jurczyk, Hanny Chojnackiej, Michaela Cassana, Erica Bacona, Christophera Hugginsa, Anne Marie Porras, Angelo Monaco. W latach 2012-2015 instruktor i choreograf zespołu Modern Powerdance. Od 2017 roku jest pedagogiem i choreografem w Pracowni Tańca Pryzmat.  Prywatnie mama dwóch córeczek, które również tańczą w Pryzmacie.

Zawsze uśmiechnięta i kontaktowa, bardzo lubiana przez swoje tancerki. Największą satysfakcję sprawia jej obserwowanie rozwoju tanecznego młodzieży.

MARTA JAKIMICHA - tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz studentka matematyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Z tańcem przygodę zaczęła w roku 2012, a w 2014 roku dołączyła do Pracowni Tańca Pryzmat jako tancerz, a następnie instruktor grup młodzieżowych.

Brała udział w różnych spektaklach i projektach. Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych z tańca współczesnego, a także brała udział w Bruk Festiwal,związanym z różnymi stylami ulicznymi.  W 2017 roku przebywała na festiwalu DELTEBRE DANZA w Hiszpanii, a w 2018 szkoliła swój warsztat podczas SUMMER INTENSIVE w Portugalii. Spektakl "zeSTROjeNIE / harMOnizaTION" w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO DUETU / BEST DUO DANCE PERFORMANCE 2018 podczas finału Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance Festival organizowanego przez Orkesztika Foundation w Budapeszcie.  Na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC! 2018 w Krakowie (24-25.03.2018) spektakl "zeSTROjeNIE"  otrzymał pierwszą nagrodę indywidualną przyznaną przez Jacka Przybyłowicza. W roku 2018  wraz z grupą repertuarową brała udział w 2-tygodniowej rezydencji artystycznej w  Toskanii gdzie powstał spektakl "Overground".

Obecnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca.

PAULINA SPIEL - absolwentka Oligofrenopedagogiki (pedagogiki specjalnej zajmujący się nauczaniem i wychowaniem jednostek upośledzonych umysłowo) oraz Diagnostyki pedagogicznej z edukacją międzykulturową na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole folklorystycznym ZPiT „Warmia". Od 2007 roku należy do grupy Pryzmat. Tam rozwija się pod okiem instruktora i choreografa Katarzyny Grabińskiej. Doświadczenie w tańcu nabiera w Pracowni Tańca Współczesnego PRYZMAT oraz podczas udziału w licznych warsztatach. W 2012 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. W 2014 roku wraz z zespołem miała okazję przebywać na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w 2017 w Izraelu, w 2016 współpracowała z Anną Piotrowską na Sycylii, w2017 brała udział w festiwalu DELTEBRE DANCE FESTIVAL w Hiszpanii orazALTOFEST w Neapolu. Podczas XII Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy w 2012 r. otrzymała indywidualną nagrodę za dojrzałość sceniczną, za spektakl "open/close". Otrzymała nagrodę specjalną za choreografię OUT zespołu PRYZMAT MINI podczas Konfrontacji Tanecznych w Bydgoszczy. Bierze udział w licznych spektaklach realizowanych m.in. wFilharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Olsztyńskim Planetarium jak również Teatrze im. Stefana Jaracza. Instruktor i koordynator projektu LATO przez PRYZMAT SZTUK RÓŻNYCH.

Obecnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca.

EWELINA BEMNAREK - aktorka Teatru im. Aleksandra Serwuka w Elblągu. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu, II stopień w klasie rytmiki. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Sztuki, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyna w 2017 roku. Z fortepianem związana od 17 lat, ze śpiewem od 12 lat. Należy do zespołu wokalnego „ProForma” w Olsztynie. W 2019 roku otrzymała nagrodę specjalną na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu. Od 2017 współpracuje z Fundacją Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie.

MONIKA PARAFINIUK - Z wykształcenia jest pedagogiem, animatorem kultury oraz choreografem. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie oraz na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od 10 lat prowadzi zajęcia taneczne z zakresu tańca współczesnego, improwizacji ruchowej oraz teatru tańca. Zajmuję się ruchem również zawodowo. Od 2019 jest tancerką Olsztyńskiego Teatru Tańca, z którym do tej pory zrealizowała 6 spektakli: „Nieuprzejmość w operze”, „Nienasycenie”, „Poruszony las”, „OTT/m2”, „Overground” (efekt dwutygodniowej rezydencji tanecznej w Toskanii), „Pan Kejk”. Taniec w jej życiu pojawił się 15 lat temu i rozwijał mnie na każdej płaszczyźnie – cielesnej, duchowej oraz emocjonalnej. Niedawne doświadczenia zaprowadziły jądo odkrywania tej ostatniej. Aspekt terapeutyczny  interesuje jąw ruchu najbardziej, co dało początek profesjonalizacji jej samej jako terapeuty tańcem i ruchem. We wrześniu 2020 roku rozpoczęła kurs choreoterapii. Od marca 2021 uczestniczy w 4 letnim szkoleniu psychoterapii tańcem i ruchem Instytutu DMT.

ALEKSANDRA SALEJ - od 2010 roku jest tancerką w Pracowni Tańca Pryzmat, a od 2014 roku jej pedagogiem. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Ostatnim osiągnięciem artystki jest ukończenie międzynarodowego programu tanecznego Art Factory International w Bolonii (Włochy) .. Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). 
Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock.
Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie.
W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo.

Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux.

Obecnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca.

ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn

KOORDYNATOR projektu:
Monika Sobota tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl


AW-10959241481