projekt taneczny
FERIE
przez PRYZMAT TAŃCA
27.01-1.02.2020
wiek: 6-18 lat
Stacjonarny projekt taneczny dla grup PRYZMATU
oraz chętnych tancerzy spoza zespołu podczas ferii.
Projekt obejmuje sześciodniowe warsztaty taneczne, w godz. 9:00-16:00, z różnych form tańca, zakończone pokazem finałowym w ostatnim dniu projektu.
Podczas projektu zajęcia poprowadzą pedagodzy, między innymi: Aleksandra Borkowska (taniec współczesny), Paweł Michno (taniec jazzowy), Monika Parafiniuk (taniec współczesny), Magdalena Widłak (klasyka, taniec współczesny), pozostali instruktorzy w trakcie ustaleń.
*istnieje możliwość przyprowadzenia dziecka od godz. 8:00 (prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym)
**Zajęcia będą odbywać się w podziale na grupy po względem wieku oraz zaawansowania.
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie, zmianę grup wiekowych oraz kadry instruktorskiej w przypadku jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość chętnych lub nagłych przypadków losowych. Organizator decyduje o podziale na grupy oraz o grafiku danej grupy, dostosowanym do poziomu i wieku grupy.
REKRUTACJA
Rekrutacja trwa do 10 stycznia 2020 r., na podstawie formularza elektronicznego (poniżej). Decyduje kolejność zgłoszeń, a także deklaracja obecności we wszystkich dniach projektu. Ilość miejsc jest bardzo ograniczona. (do dnia 15 stycznia 2020 zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych osób do projektu drogą mailową). UWAGA - bardzo WAŻNE - wysłanie formularza zgłoszeniowego oznacza akceptację niniejszego regulaminu. PO WYSŁANIU ZGŁOSZENIA nie ma możliwości REZYGNACJI z projektu, co oznacza, iż w przypadku zakwalifikowania uczestnika na projekt, prawny opiekun jest zobowiązany do uiszczenia PEŁNEJ OPŁATY. PROSIMY o przemyślenie decyzji o zgłoszeniu przed wysłaniem FORMULARZA.
NASI PEDAGODZY
PAWEŁ MICHNO polski choreograf, instruktor tańca, sędzia taneczny i tancerz zawodowy (uzyskał dyplom ZASP), specjalizujący się w tańcu jazzowym i wszelkich jego odmianach.
Pracował jako choreograf w programie TVN - You Can Dance - Po prostu tańcz. Od 2007 roku jest instruktorem tańca w Egurrola Dance Studio, prowadzi formację Jazz One i tworzy dla niej choreografie. Formacja Jazz One odniosła już wiele sukcesów, m.in. wywalczyła dwukrotnie tytuły Mistrzów Polski oraz Mistrzów Świata (2010, 2011).
ALEKSANDRA BORKOWSKA ma 23 lata i swoją przygodę z tańcem rozpoczęła mając 8 lat w zespole Caro Dance. Przez wiele lat szkoliła się tam w stylu jazz i modern i właśnie te techniki są jej najbliższe. Odniosła wiele sukcesów w zawodach tanecznych organizowanych przez International Dance Organization. Między innymi podwójne mistrzostwo Polski solo modern 16+,potrójne mistrzostwo Polski solo show 16+, podwójne wicemistrzostwo Polski solo jazz,a także podwójne mistrzostwo świata w duetach jazz i modern 16+ oraz wiele innych. W między czasie brała udział również w wielu spektaklach teatru tańca Caro dance między innymi Romeo i Julia, Dziadek do orzechów, We Are czy Comfy Zone. W wieku 18 lat wzięła udział w polskiej edycji programu You Can Dance gdzie doszła do ścisłego finału. Po programie otrzymała 3 miesięczne stypendium w Nowym Yorku w Broadway Dance Center. Tam miała okazje pracować z świetnymi nauczycielami i pogłębić swoją wiedzę o tańcu. Od tamtego czasu podróżuje, dając warsztaty i pracuje z dziećmi i młodzieżą nad ich warsztatem tanecznym,a także sama dalej się szkoli.
KATARZYNA KUBALSKA-WALCZYŃSKA
Zajmuje się tańcem klasycznym, jazzowym, tańcami charakterystycznymi, Broadway jazzem i partnerowaniem. Swoje wykształcenie taneczne zdobyła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Będąc w Szkole Baletowej odbyła dwa międzynarodowe szkolenia-z tańca współczesnego, tech. improwizacji, ekspresji scenicznej i kompozycji Tańca w Marthas Institute for Performing Arts w Amsterdamie i drugie w zakresie Tańca klasycznego w John Cranko Schule w Stuttgartcie. Jej edukacja na Uniwersytecie Muzycznym zakończyła się reżyserowaniem tańca do spektaklu dyplomowego abiturientów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie ‘ Metro’ w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
Swój taneczny warsztat zdobywała jako tancerka corps de balet w Operze Nova, w Folies Dance Company podczas tournee koncertów ‘Rock Loves Chopin’ (była też solistką) i jako solistka produkcji ‘Freedom ’89- Born in Poland’i podczas wydarzenia ‘Taniec Źródeł’ w Multimedialnym Parku Fontann. Była tancerką- aktorką w spektaklu ‘Makabreski’ w reż. Jerzego Bielunas; spektaklu multimedialnego ‘We_selle’ w choreografii Wojciecha Mochnieja i podczas spektaklu ‘Street Dance, Miejski Styl’ dla firmy Samsung.
Zdobyła II miejsce w drugiej edycji polskiego show tanecznego You Can Dance- Po Prostu Tańcz 2008.
PIOTR DZYBYŃSKI (DZBYNIO)
Jest absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej w Olsztynie, magistrem wychowania fizycznego.
Ze sportem jest związany od ponad 15 lat. Do jego głównych zainteresowań należy akrobatyka, Tricking oraz Capoeirs. Posiada praktyczne umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Podczas 5-letnich studiów zdobył wiedzę o uwarunkowaniach teoretycznych i praktycznych aktywności fizycznej. Pogłębił wiedzę na temat technik sportowych oraz ruchu rekreacyjnego.
Jest osobą, która w pracy zawodowej ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem. Cechuje go otwartość oraz duża cierpliwość. Potrafi zmotywować do pokonywania własnych lęków związanych z wykonywaniem coraz trudniejszych ewolucji zarówno w akrobatyce jak i trickingu.
ARTUR KURIATA
Jest tancerzem , choreografem czerpiącym inspirację
z wielu technik tańca takich jak Hip Hop Dance, House Dance.Od wielu lat uczestnik wielu warsztatów tanecznych rangi
europejskiej oraz światowej takich jak Summer Dance Intensive
by FnF, Fair Play Dance Camp czy SDA Camp.
Finalista IX edycji programu You Can Dance.
W 2016 roku tancerz w spektaklu "Freedom".
Członek organizacji "Who If Not You!?".
Wielokrotnie instruktor na charytatywnych warsztatach
"Help If You Can" oraz "Outsiderz" czy też trasy warsztatowej "Another One" stworzonej razem z Jerzym Mordarskim.
TATIANA ASMOLKOVA
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Pochodzi z Rosji. W wieku 10 lat los sprawił, że trafiła do prężnie działającego zespołu tańca, korzystającego ze wszystkich istniejących na ten czas technik i współpracującego z wybitnymi rosyjskimi choreografami. Pozostała w zespole 15 lat. Już tam rozpoczęła praktykę instruktora, studiując równocześnie w College Kultury i Sztuki na wydziałach pedagogiki tańca i reżyserii (dyplom pedagoga tańca). Przez 5 lat kierowała założonym przez siebie Teatrem Mody i Tańca. Współpracowała jako tancerka również z grupą tańca estradowego „Wenecja"(Rosja) i CirkusKroneBalet (Niemcy).
W międzyczasie ukończyła Sankt-Petersburską Państwowa Akademie Kultury (dyplom choreografa) i Katedrę Teorii i Historii Sztuki Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. J. Waganowoj (dyplom krytyka i historyka sztuki w zakresie choreografii). Obecnie jest doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
Od 10 lat jest choreografem w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie i wykładowcą dyscyplin choreograficznych w Policealnym Studium aktorskim im. A. Sewruka. Robiła choreografie do spektakli w Bydgoszczy, Krakowie, Kielcach, Słupsku. Prowadzi od lat zajęcia dla uczestników Studium Teatralnego przy Towarzystwie Kultury Teatralnej i Teatrze Jaracza i liczne warsztaty. Specjalizuje się w rożnych technikach (taniec klasyczny, jazzowy, historyczny, narodowy).
Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej Reebok University.
Od 2011 r. współpracuje z Pracownią Tańca PRYZMAT w zakresie warsztatu tańca klasycznego, broadway jazzu, realizując również wspólne projekty min. cykliczne spotkania sztuki tanecznej - OTWARTA SCENA TAŃCA oraz projektu LATO w TEATRZE - TANIEC.
MONIKA PARAFINIUK
Tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Absolwentka choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz pedagogiki i animacji kulturalnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W życiu realizuje się jako instruktor tańca, tancerka oraz animator. Swoją taneczną przygodę rozpoczęła jako dziecko od disco dance. Od 2009 do 2016 roku była tancerką Pracowni Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie, z którą realizowała wiele projektów tanecznych w kraju oraz za granicą. Od 2016 do 2017 związana była z Teatrem Tańca V6 oraz KIJO w Łodzi. Bierze udział w licznych warsztatach tanecznych, dzięki którym może rozwijać swoje pasje oraz nabywać doświadczenie. W 2014 roku wraz z zespołem miała okazję przebywać na rezydencji artystycznej w Barcelonie, w 2017 w Izraelu, w 2016 współpracowała z Anną Piotrowską na Sycylii. Brała udział w licznych spektaklach realizowanych m.in. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Olsztyńskim Planetarium jak również Teatrze im. Stefana Jaracza. W 2013 roku brała udział w DARC 37 Stage International Chateauroux we Francji. Od sierpnia 2019r. uczestniczy w projekcie Olsztyński Teatr Tańca. Prolog.
2012 r. nagroda indywidualna za dojrzałość sceniczną za spektakl „open/close” - XII Konfrontacje Taneczne w Bydgoszczy
2015 r. stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna.
2018 r. nagroda indywidualna - IV Konkurs Teatrów Tańca w Kielcach
MAGDALENA WIDŁAK
Tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na kierunku choreografia i techniki tańca. Ukończyła kurs choreografii scenicznej w Hurtowni Ruchu w Krakowie pod opieką Iwony Olszowksiej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek – prowadzenie zespołów tanecznych – taniec polski. Ukończyła kurs instruktora pilates u wszechstronnie doświadczonej Grety Polańskiej-Moidini.
Jako tancerka współpracowała m. in. z Elwirą Piorun (Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa), Maszą Triputsen, Karoliną Kroczak, Adamem Adamonisem, Pauliną Święcańską, Teatrem Tańca i Ruchu V6 w Łodzi (chor. Natalia Kielan), Bogusławem Kiercem i Franciszką Kierc-Franik, Maciejem Florkiem. Obecnie związana z Rzeszowem, gdzie tańczy w Teatrze O.de.la (chor. Marta Bury) oraz współpracuje jako twórca ruchu scenicznego, a także jako wykonawca z Teatrem Maska.
Zakwalifikowała się do programu dla początkujących choreografów Julidans Artists’ Lab w Amsterdamie i uczestniczyła w projekcie „Stepping back if back is ahead” Clary Amaral. Stworzyła dwie etiudy ruchowe: solo „La la la la la” wielokrotnie modyfikowane i pokazywane na konkursach i festiwalach w Polsce oraz trio „Szkice węglem” w ramach Stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego. Etiudą „La la la la la” wygrała m. in. 9. edycję Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie nagrodą była rezydencja, w efekcie której stworzyła spektakl „Studium (Przypadku) Strachu, S.(P.)S.”
Aktywnie działa również jako instruktor tańca. We współpracy z Kamilem Dobrowolskim tworzy musicale z podkarpacką młodzieżą.
Obecnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca.
ANNA JANCZAREK
Tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Z wykształcenia pedagog, animator kultury. Swoją przygodę z ruchem rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Mistrzostwa Sportowego na zajęciach gimnastyki. Przez 12 lat związana była z olsztyńskim Zespołem Pieśni i Tańca Radość, najpierw jako tancerka, później jako instruktor i choreograf. Uczestniczyła w wielu projektach tanecznych opartych na tańcu klasycznym, tańcach narodowych a także folklorze warmińskim. W tym czasie nabyła wiele umiejętności związanych z pracą w zespole tanecznym. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy). W trakcie studiów na UWM była zaangażowana w działa teatru studenckiego. W międzyczasie nabyła uprawnienia wychowawcy i kilkakrotnie opiekowała się grupami dziecięcymi na koloniach. W trakcie 5-letniego pobytu w Irlandii zainteresowała się tańcem irlandzkim – Set Dancing, co zaowocowało licznymi występami scenicznymi. Ukończyła również 2-stoponiowy kurs Salsy. Od 2014 roku związana z Pracownią Tańca Współczesnego Pryzmat w Olsztynie zaczynając od tańca w amatorskiej grupie Pryzmat 30+, następnie kontynuując w grupie repertuarowej grając spektakle „ Gra o taniec”, „The Selfies” oraz „Pan Kejk”. Swój warsztat szkoliła na licznych warsztatach z tańca współczesnego, modern jazzu, animal flow, florwork i warsztatach teatralnych. Nagradzana jako tancerz w Konkursie Teatrów Tańca w Kielcach oraz na Festiwalu Karnawał Dance Festiwal KDF w Białymstoku oraz jako choreograf podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca 2019 w Ostródzie i Mazurskich TransFORMACJACH Tanecznych 2019 w Mrągowie. Obecnie tańczy w Olsztyńskim Teatrze Tańca pod okiem choreografa Katarzyny Grabińskiej. Zagrała w spektaklu „ Nie-uprzejmość w operze”. Współpracuje również z zagranicznymi choreografami Anną Rubirolą tworząc spektakl dla najmłodszych „ Poruszony Las”,oraz Antonellą Boccadamo realizując spektakl „Nienasycenie”. Równolegle jest instruktorką młodzieżowej grupy repertuarowej. Taniec to dla niej pasja, ale też ciężka i regularna praca oraz samodyscyplina.
ALEKSANDRA SALEJ
Tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca. W 2019 roku ukończyła międzynarodowy program taneczny Art Factory International w Bolonii (Włochy) . Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej w latach (2015-2018). W latach 2017-2018 była tancerką w zespole Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu. Od 2014 roku pedagog Pracowni Tańca Pryzmat w Olsztynie. Tańczyła w spektaklu SIKSIKA/Real People (chor. Anny Marii Krysiak) oraz Un-becoming (chor. Maciej Kuźmiński). Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw Dance Days 2017- duet wraz Sarą Lechowicz Tchnienie, Festiwal Malta w Poznaniu, spektakl Gdybym wiedział (chor. Agnieszka Doberska), Festiwal Teatrów Tańca w Kielcach, spektakl Deadlock. Z udziałem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie zatańczyła w operze Jaś i Małgosia oraz spektaklu taneczno-muzycznym Dziadek do orzechów. Brała udział w rezydencji we współpracy z Mirela de Querol, Cecilia Colarcai, Anna Rubirola w Barcelonie- realizacja spektaklu I see spider. Wystąpiła w żywej instalacji artystycznej z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika O obrotach ciał niebieskich w Toruniu oraz w Paryżu.Występowała w spektaklu Sen Jednej Nocy w ramach Elektronicznych Pejzaży Muzycznych w Olsztynie. W ramach programu Art Factory International tańczyła w otwartych prezentacjach utworzonych przez Brigel Gjoka,Eduardo Torroja, Antonella Boccadamo, Martina La Ragione, Gioia Maria Morisco, Lara Russo. Brała udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie, w Stage International De Danse w Paryżu, w Stage International w Chateauroux. Swoją wiedzę wykształcała u takich pedogogów jak: Parvaneh Scharafali, Teri Weikel, Taulant Shehu, Joss Baker, Sally Cowdin, Mauro Carboni, Mattia Gandini, Ewa Wycichowska, Paulina Wycichowska, Iwona Olszowska, Anna Maria Krysiak, Eryk Makohon, Andrzej Adamczak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Urszula Bernat- Jałocha,Maciej Kuźmiński, Paweł Konior, Dawid Lorenc, Natalia Iwaniec, Małgorzata Mielech, Paweł Malicki, Ana Kipshidze, Eduardo Bablidze, Aleksandra Foltman, Lario Ekson, Martine Harmel
ANNA AFELTOWICZ
Fizjoterapeutka, tancerka, trenerka swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w Pracowni Tańca Współczesnego PRYZMAT pod okiem Katarzyny Grabińskiej. Wraz z zespołem uczestniczyła w wielu festiwalach, konkursach i warsztatach tanecznych. Od 2013 roku realizuje sie w Pryzmacie w roli instruktora i trenera. Prowadząc zajęcia taneczne wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, która jest jej wielką pasją.
ORGANIZATORZY:
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Al. Sybiraków 2, 10-257 Olsztyn
KOORDYNATOR projektu:
Agnieszka Tomczyk tel. 604-110-894 email: biuro@artoffnia.pl